prusa

Контактна Форма

Будь ласка, заповніть форму повністю, щоб ми могли допомогти вам краще..


prusa
ГЛИБОКА СТИМУЛЯЦІЯ МОЗКУ (МОЗКОВА БАТАРЕЙКА) | ХВОРОБА ПАРКІНСОНА

ГЛИБОКА СТИМУЛЯЦІЯ МОЗКУ (МОЗКОВА БАТАРЕЙКА) | ХВОРОБА ПАРКІНСОНА

Що таке хвороба Паркінсона?

Хвороба Паркінсона - це неврологічне та прогресуюче захворювання, яке в основному вражає клітини, що продукують дофамін, у ділянці чорної субстанції мозку і проявляється як порушення руху у повсякденному житті.

Які причини хвороби Паркінсона?

При хворобі Паркінсона клітини мозку, які виробляють передавач (хімічний вісник), який називається дофамін, повільно руйнуюється або гине. Підраховано, що від 60% до 80% клітин пошкоджуються до того, як проявляться клінічні ознаки захворювання. Тому кількість дофаміну зменшується і виникає аномальна мозкова діяльність. Так виникають симптоми хвороби Паркінсона.

Невідомо, що спричиняє клітини, що продукують дофамін, що спричиняють смерть хвороби Паркінсона.

Хоча хвороба Паркінсона в деяких випадках може здаватися генетичною, хвороба здебільшого виникає випадково. Вчені вважають хворобу Паркінсона поєднанням генетичної схильності та факторів навколишнього середовища.

Які симптоми хвороби Паркінсона?

Хвороба Паркінсона має чотири основні клінічні симптоми:

 1. Повільний рух
 2. Тремтіння в руці, руці, щелепі, нозі або голові,
 3. Ригідність (затверділість) кінцівок і тулуба,
 4. Порушення рівноваги та координації, яке іноді викликає падіння.

Симптоми та перебіг хвороби Паркінсона відрізняються від людини до людини. Початкові симптоми хвороби Паркінсона, як правило, слабкі і прогресують повільно. На ранніх стадіях хвороби Паркінсона люди можуть відчувати легке тремтіння або такі симптоми, як утруднення вставання зі стільця. Їхня мова стає дедалі м’якшою, а почерк спотворений і частий. Видно, що вираз обличчя людини втрачається, і їм важко користуватися деякими кінцівками.

Зазвичай симптоми починаються з одного боку тіла або кінцівки. Це може вплинути на обидві сторони в прогресі захворювання. Симптом з одного боку тіла може бути важчим, ніж з іншого.

Як діагностується хвороба Паркінсона?

Не існує спеціального клінічного тесту, який би використовувався для діагностики хвороби Паркінсона. Діагноз можна поставити лише після детального знання історії хвороби пацієнта та детального неврологічного обстеження.

Існує багато захворювань, які виявляють симптоми хвороби Паркінсона і підпадають під категорію, що називається паркінсонізмом. Цей тип хвороби часто можна неправильно діагностувати як хворобу Паркінсона. Тому алгоритм виникнення клінічних симптомів та неврологічне обстеження дуже важливі для діагностики хвороби Паркінсона та започаткування лікування, характерного для хвороби Паркінсона.

Крім того, спостереження за певним поліпшенням стану після медикаментозного лікування (медикаментозної терапії) є важливою особливістю, яка відрізняє хворобу Паркінсона від інших подібних захворювань.

Які методи лікування хвороби Паркінсона?

Лікування хвороби Паркінсона не існує. Лікування застосовується для зменшення або контролю клінічних ознак хвороби Паркінсона. Ці методи лікування;

1.Ліки

2. Інші методи лікування

Глибока стимуляція мозку (мозкова батарея).

Ліки; Час і тип початку лікування різняться від людини до людини. Як правило, медикаментозне лікування починають, коли пацієнт скаржиться на вплив повсякденного життя. Види та дози ліків змінюються відповідно до перебігу захворювання. Пацієнти потребують довічної медикаментозної терапії.

Інші методи лікування; Ці методи лікування включають фізичну, професійну та мовленнєву терапію. Крім того, за допомогою фізичних вправ корисно зменшувати та контролювати симптоми тремтіння, рівноваги та скутості в кінцівках.

Глибока стимуляція мозку (мозкова батарея)

Глибока стимуляція мозку, також відома як кардіостимулятор, - це хірургічна процедура, яка імплантує електрод в частину мозку і підключає до цих електродів пристрій, розміщений на рівні грудної клітини.

Ці електроди та пристрій безболісно стимулюють мозок, зупиняючи такі клінічні симптоми хвороби Паркінсона, як тремор, повільний рух та скутість кінцівок.

Хто найбільш підходить на Глибоку стимуляцію мозку (Brain Battery)?

Глибока стимуляція мозку, також відома як вибір підходящих кандидатів на операцію на кардіостимуляторі мозку, є одним з найважливіших кроків. Для того, щоб визначити придатного кандидата для хірургічного втручання, лікарі неврології, нейрохірургу та психіатрії повинні оцінити пацієнта.

Для прийняття рішення про операцію обов’язково проводиться неврологічне обстеження пацієнта.

Критерії кандидатури на операцію:

 1. У КТ та МРТ-зображеннях головного мозку пацієнта не повинно бути відхилень (оклюзія судин, пухлина чи анамнез пухлини тощо).
 2. Після діагностики хвороби Паркінсона повинен пройти певний проміжок часу. Цей період прийнято вважати п’ятьма роками.
 3. Не повинно бути  психічних розладів деменції або важких психопатичних ліків.
 4. Пацієнт повинен мати трохи позитивну реакцію на ліки,
 5. Пацієнт повинен отримувати користь від ліків,
 6. Пацієнт більше не повинен отримувати користь від медикаментозної терапії, або ефективні дози препаратів повинні викликати побічні ефекти.
 7. Пацієнт не повинен бути старше певного віку.

Який рівень успішності операції глибокої стимуляції мозку (Brain Battery)?

Хірургія глибокої стимуляції мозку (мозкова батарея) несе менший ризик, ніж інші операції на мозку. Дуже успішні результати даються при цій хірургічній процедурі. Досягаються високі показники успіху, особливо завдяки ретельному відбору пацієнтів, придатних для хірургічного втручання.

Як виконується операція глибокої стимуляції мозку (мозкова батарея)?

Спочатку пацієнта піддають детальному неврологічному обстеженню. Потім робиться комп’ютерна томографія та МР-зображення мозку пацієнта. Працюючи над цими зображеннями, створюється тривимірна карта мозку. Регіони, де будуть розміщені електроди, визначаються на цій 3D-карті з великою обережністю.

Мозок знову знімають безпосередньо перед операцією та забезпечують контроль. Під час операції пацієнт не спить, але не відчуває болю. Для пацієнта дуже важливо не спати. Під час операції хірург постійно спілкується з пацієнтом. Таким чином, хірург запобігає побічним ефектам операції. Електроди розміщують у запланованій ділянці мозку.

Згодом розпочинається друга частина операції. Пацієнта присипляють під загальним наркозом. Електроди з'єднуються акумулятором, вставленим у грудну порожнину, пропускаючи кабелі під шкіру.

Вся операція займає приблизно 4-5 годин. Через тиждень ліки пацієнта коригуються і активізується кардіостимулятор мозку. Приблизно через тиждень пацієнта викликають на обстеження. Інтенсивність електричного струму та ліків регулюються.


Prusa Medica | Medical Travel Turkey | Health Tourism Turkey Prusa Medica | Medical Travel Turkey | Health Tourism Turkey Prusa Medica | Medical Travel Turkey | Health Tourism Turkey Prusa Medica | Medical Travel Turkey | Health Tourism Turkey

Prusa Medica | Medical Travel Turkey | Health Tourism Turkey

Prusa Medica | Medical Travel Turkey | Health Tourism Turkey

Prusa Medica | Medical Travel Turkey | Health Tourism Turkey

Prusa Medica | Medical Travel Turkey | Health Tourism Turkey

Prusa Medica | Medical Travel Turkey | Health Tourism Turkey
Prusa Medica | Medical Travel Turkey | Health Tourism Turkey